.

Rastite u milosti i spoznanju Gospodina našega i Spasitelja Isusa Krista! Njemu slava i sada i do u dan vječnosti! Amen! (2. Petrova 3,18)

Podijelite ovo s prijateljima!

.

Osmi dan devetnice Božiću

24. dan – 23.12.2025

Evanđelje: Lk 1,57-66
Naslov: Rođenje Ivana Krstitelja – radost i Božja providnost

Čitanje svetog Evanđelja po Luki

Elizabeti se navršilo vrijeme da rodi. I porodi sina. Kad su njezini susjedi i rođaci čuli da joj Gospodin obilno iskaza dobrotu, radovahu se s njome.
Osmoga se dana okupe da obrežu dječaka. Htjedoše ga prozvati imenom njegova oca – Zaharija, no mati se njegova usprotivi: »Nipošto, nego zvat će se Ivan!« Rekoše joj na to: »Ta nikoga nema od tvoje rodbine koji bi se tako zvao.« Tada znakovima upitaju oca kojim ga imenom želi prozvati. On zaiska pločicu i napisa: »Ivan mu je ime!« Svi se začude, a njemu se umah otvoriše usta i jezik te progovori blagoslivljajući Boga.
Strah obuze sve njihove susjede, a po svem su se Gorju judejskom razglašavali svi ti događaji. I koji god su čuli, razmišljahu o tome pitajući se: »Što li će biti od ovoga djeteta?« Uistinu ruka Gospodnja bijaše s njime. Riječ Gospodnja.

Razmatranje

Rođenje Ivana Krstitelja podsjeća nas da Bog djeluje i kada se čini da je sve nemoguće. Elizabeta, starija i nerotkinja, prima dar života u svom sinu. Bog se uvijek brine za svoje planove i ispunjava ih u svoje vrijeme.
Razmisli: gdje u mom životu osjećam „nemogućnost“ i nedostatak nade? Jesu li moji strahovi i sumnje prepreke da primim Božja djela?

Poput Zaharije i Elizabete, pozvani smo prepoznati Božju ruku u svakodnevnim događajima i zahvalno slaviti Njegovu providnost. Možemo se radovati, iako okolnosti izgledaju teško ili nesigurno.

Molitva

Gospodine, hvala Ti što se brineš za moj život i ispunjavaš svoje obećanje u pravo vrijeme. Pomozi mi da u svojim strahovima i nesigurnostima prepoznam Tvoj blagoslov i providnost. Daj mi hrabrost da otvorim srce za Tvoje djelo, da s vjerom pratim Tvoj put i radujem se Tvojim darovima. Amen.

Osvrt na razmatranje

  • Gdje sam danas pozvan prepoznati Božju ruku u svom životu?
  • Koji su moji „nemogući“ trenutci u kojima trebam vjerovati Bogu?
  • Kako mogu više zahvaljivati za Božja djela i blagoslove koje često previdim?

Krunica Rastimo u Gospodinu

Ako imate još 10 minuta vremena, poželjno bi bilo izmoliti krunicu Rastimo u Gospodinu i tako proći cijeli Isusov život od utjelovljenja, rođenja, djetinjstva, krštenja, djelovanja u svijetu, muke, smrti i uskrsnuća. Neka vam ova krunica bude na blagoslov i duhovni rast.


Podijelite ovo s prijateljima!

Leave a comment.

Your email address will not be published. Required fields are marked*

PRIJAVA U MOLITVENU ZAJEDNICU Rastimo u Gospodinu